Tour de WOC 2021

16. 9. 2019

Spolupráce místních komunit, osvěta či nová sportoviště. To jsou důležitá témata Mistrovství světa v orientačním běhu 2021. Naším cílem je mapovat areály škol, příměstské lesy nebo městské parky a vytvářet nové příležitosti pro děti, celé rodiny i jednotlivce, kteří mají rádi outdoor, zdravý životní styl, dobrodružství či jím není úplně vzdálené hledání v mapách.

Pilotní akci jsme uspořádali již v květnu 2019. V rámci Světového dne v orientačním běhu proběhl závod v okolí ZŠ Smržovky, kde se zúčastnilo řada školáků, ale i veřejnost.

O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili festivalu Sport Live 2019, což je největší sportovní veletrh v severních Čechách. Cílem této akce je ukázat dětem, jakým sportům se lze v Libereckém kraji dlouhodobě věnovat. Děti všech věkových kategorií si tak mohli na jednom místě na vlastní kůži vyzkoušet jednotlivé sporty u stánků více než 70 klubů a oddílů.
OV MS 2021 uspořádal hned dvě atrakce – malý labyrint, kterého se zúčastnilo hned 153 dětí, ale i dospělých. Na to navázal závod po celém Sport parku Liberec, který si proběhla necelá padesátka účastníků.  Náš stánek vzbudil velký zájem, protože i přes nepřízeň počasí byl otevřen nonstop od 9 do 17 hod. Kromě představení orientačního běhu jsme se soustředili i na propagaci MS 2021, což se povedlo a řada příchozích se na náš šampionát už těší. Ať už za obrazovkami televize, nebo přímo v arénách.