Kniha 70 let orienťáku pokřtěna

14. 5. 2020

Ve středu 13. května proběhlo v sídle Českého olympijského výboru v Praze setkání novinářů s představiteli Českého svazu orientačních sportů.

Setkání mělo původně zahajovat mezinárodní akci Světový den orientačního běhu, která však vzhledem k pandemii onemocnění covid-19 musela být zrušena. Hlavním bodem programu bylo představení a křest nově vydané knihy k výročí 70 let orientačního běhu v ČR. Kniha byla pokřtěna limitovanou edicí Syrobu Kitl, která je speciálně vyrobená pro Mistrovství světa v orientačním běhu, které se v roce 2021 bude konat v Česku.

Úvodní slovo dostal Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru, který ocenil unikátní přátelskou a rodinnou atmosféru, kterou orientační běh jako sport má, a dodal, že je velkým vzorem a inspirací pro další sporty. „Orientační běh je zároveň jediným sportem, který je pravidelnou součástí jak letní, tak zimní edice Olympiády dětí a mládeže,“ poukázal Šuman na lyžařský orientační běh. Místopředsedové ČSOS Ivan Matějů a Petr Klimpl představili aktuální situaci v orientačním běhu. Většina mezinárodních závodů včetně Mistrovství světa v Dánsku je zrušena a odvolány jsou také všechny oficiální české orienťáky do 30. června. Pokud to situace dovolí, proběhnou všechna individuální mistrovství ČR na podzim a rozšířena bude také nabídka oblastních závodů. Orientační běžci a zájemci o orientační sporty mohou místo závodů využívat výukové mapy či areály pevných kontrol, které jsou dostupné na webu zacitorientak.cz. Jan Picek, ředitel MS 2021, seznámil novináře s přesunem Euromeetingu na přelom října a listopadu.  “Pevně doufáme, že budou otevřené hranice a závod uspořádáme. Měli bychom už letos přivítat týmy v nejsilnějším složení,” uvedl Picek.

Celý článek na webu Českého svazu orientačních sportů.