O-RUN partner MS v orientačním běhu 2021.

6. 5. 2021
Představení jednoho z partnerů WOC 2021 obstará krátký rozhovor s majitelem O-RUN Radkem Procházkou.
Kdo je O-RUN, kolik lidí se na chodu firmy podílí?
 
ORUN je především česká rodinná firma založená v roce 2013. Velmi sportovní firma, pro kterou je sport, příroda a fér hra vším, a to opravdu není žádná fráze. Máme to stejně oba s Davidem, mým synem. Vznikla původně  z mojí a posléze i Davidovy touhy oblékat náš sport do kvalitního oblečení bez kompromisů. Ne být řadovým prodejcem, ale originální značkou, která současně znamená i osobní přístup k našim klientům a společnou tvorbu sportovního oblečení té nejvyšší kvality vyráběné hlavně v Evropě nebo i přímo v Česku.
Dovolím si vysvětlit termín rodinná firma. Radek (otec) a David (syn) jako hlavní aktéři, zakladatelé a také současně řadoví zaměstnanci :-). Ti nejbližší jsou Davidova manželka Štěpánka jako hlavní grafik a dcera Klára a její manžel Honza (foto, video). Všichni jsme orientační běžci s přesahem do dalších sportů.
Spolupracují sestra Štěpánky Barča jako nápaditý designer. Také bývalá orientační běžkyně a lyžařka. Sestřenice Maruška – webové kampaně.
Dále mimo rodinu – pomáhají nám v prodeji Olda “do každé rodiny”, Pája – orientační běžkyně a fajn holka, Milda – ligový hokejista a máme také výborného web designera Davida. Takže v jádru dobrá 11tka. Pomáhají nám naši klienti – vyvíjíme společně, jsou v podstatě členy týmu.
Na čem firma O-RUN stojí, co jsou vaše hlavní aktivity? Jaké značky v Česku reprezentujete?

Již jsem zmiňoval, především na osobním přístupu ke klientům. A na schopnosti obléknout do špičkového sportovního vybavení doslova od hlavy k patě nejenom orientační a obecně běžecký sport. S nápaditým designem a invencí. Stojíme na každoročním vývoji nových zdokonalených produktů.
Rád bych na tomto místě zmínil např. zbrusu novou řadu cyklistického i běžkařského vybavení pro tuto sezonu používající materiály a zpracování, které je běžné například pro World tourové týmy. Nemohu opomenout chystající se zcela novou řadu pod naší vlastní značkou ORUN – zcela nový špičkový dres pro orientační běh, podkolenky a “elasťáky”, a tím to nekončí.
Ale nejdůležitější částí otázky jsou naše aktivity. Hlavní aktivitou je po celou dobu oblékat náš milovaný orientační běh. Jezdíme po závodech osobně, závodíme, testujeme a současně s našimi produkty seznamujeme naše klienty a přátele, kluby i jednotlivce. Umíme již zmiňovanou cyklistiku, běžky, fotbal, hokej. Oblékáme dokonce i stolní tenisty a neopomenu zmínit i špičkový bowlingový klub. Oblékáme kluby, ale i menší sportovní party až jednotlivce do customizovaného oblečení.
Jsme na trhu aktivní a nechceme “brečet” kvůli Covidu a tímto i ponechám stranou svůj názor na některá opatření vlády drtící sport jako takový. Nejenom sport.
Co je pro nás motivací v širším záběru: byli jsme oděvním partnerem JMS v Česku hned při založení společnosti v roce 2013, naše dresy i po 8 letech dosud tvoří velký “klub” ve startovním poli, oblékali jsme finále Světového poháru 2018 a nyní jsme hlavně hrdými partnery a podporovateli WOC 2021.
Reprezentujeme 3 hlavní značky: vlastní ORUN vyráběnou v Česku a Estonsku, švédskou Bagheera a lotyšskou True Story, kdy jsme vždy výhradním zastoupením pro Česko, Slovensko a Slovinsko, dále výhradně menší švédské Oak Socks, OL Tech a Vapro, baví nás čeští Minerals (Ionilyte, Aqua Hemp).
Co vás v týmu nejvíce baví, v čem je firma silná?
 
Tady budu velmi stručný, protože toho je hodně. Za mne je to především komunikace a porozumění – interně mezi námi i našimi přáteli a klienty. Táta a syn, celkově nám to jde velmi dobře, vážím si toho. Flexibilita a schopnost individuální a rychlé reakce. Snažíme se dostat pod kontrolu i výrobní proces. To je někdy dřina, ale makáme na tom. Tvořivost. Sport a osobní testování a vývoj. Potkávání lidí. Podpora dětí. Ochrana přírody. Podporujeme například časopis Naše příroda a snažíme se přispět k záchraně tohoto cenného časopisu. Já osobně mám rád kolem sebe dobré a hodné lidi, se kterými je zábava a nechybí smích.
Na co se mohou vaši zákazníci letos těšit?
 
Už jsem mnoho věcí zmínil – WOC oblečení, nové produkty nejen pro orientační běh, podporu dětí a mládeže, chystáme ještě pár překvapení a zdokonalené služby. Ale dovolte mi nyní osobně. Snad společně na rozběh závodů. Budeme se snažit být všude tam, kde je to potřeba. A moc rádi se s našimi přáteli – mnohdy soupeři na trati potkáme konečně osobně.