Road to WOC #12: Představujeme Desatero s názvem Green WOC

2. 6. 2021

Udržitelnost a ekologie jsou jednou z hlavních hodnot pořadatelů Mistrovství světa. Ačkoli situace kolem Covid-19 velice omezila aktivity přímo v lesích, jako sázení stromů nebo úklid odpadu, tým pořadatelů ze svých nároků nijak neslevuje. Představujeme Desatero s názvem Green WOC, které shrnuje cíle a motivuje závodníky i diváky udělat orienťák ještě o trochu zelenější.

(Poznámka: Doufáme, že v arénách závodů budeme moci přivítat diváky, kteří vytvoří neopakovatelnou atmosféru celého MS. Zatím však přesně nevíme, jaký bude limit pro počet diváků. Rozhodnutí padne kolem 15. června.)

  1.     Odpadů je všude dost. Vždy se můžeme zamyslet, zda si koupíme výrobek v obalu nebo zvolíme bezobalovou variantu.
  2.     Jezděte udržitelně aneb Plné auto, šťastnější příroda. Využijte hromadnou dopravu, přijeďte na kole, dorazte pěšky nebo přijeďte plným autem, abyste snížili svou uhlíkovou stopu. Tip pro WOC 2021: na krátkou trať využijte vlakové spojení Liberec – Smržovka, budete to mít blízko do arény a užijete si nádhernou cestu vlakem.
  3.     Mobilní aplikace pro orienťácké závody? To tu ještě nebylo! Pořadatelé připravují mobilní aplikaci, kde budete mít kompletní přehled, co se právě děje, a nebudete si muset nic tisknout.
  4.     V našem WOC menu, které budou moci vyzkoušet diváci v arénách, budou také pokrmy podporující udržitelné stravování. Na své si přijdou také vegetariáni nebo vegani.
  5.     Platba kartou bude standardem jak v restauraci, tak třeba ve WOC fanshopu.
  6.     V arénách umožníme třídění odpadu, nemusí všechno skončit na skládce.
  7.     Jednorázové výrobky nejsou to pravé. Reduce, reuse, recycle, repeat. To je naše zásada. V arénách WOC vám rádi natočíme nápoj do vašeho půllitru nebo kelímku, do vlastní krabičky vám zase naservírujeme jídla z našeho menu.
  8.     Zásoby pitné vody nejsou bezedné, šetřit můžeme třeba při sprchování nebo mytí rukou.
  9.     Na druhou stranu by měla být pitná voda dostupná pro všechny, a tak si můžete v arénách závodů natočit vodu do vlastní lahve zdarma.
  10.   Nebojte se podpořit lokální výrobce. Jejich výrobky jsou často kvalitnější než ty z průmyslové výroby, a navíc mnohdy ušetříte zbytečné obaly.