Diváci budou moci do arén MS 2021!

17. 6. 2021

Diváci budou moci do arén MS 2021!

 

Po velmi dlouhých a nesmírně složitých jednáních s představiteli IOF, Krajské hygienické stanice a řadou dalších subjektů můžeme všem slavnostně oznámit, že diváci budou vpuštěni do arén Mistrovství světa v orientačním běhu. Vychutnejte se skvělou atmosféru v arénách závodů! Jaká budou platit pravidla?

 

Od dnešního dne najdete všechny důležité informace pro diváky najít na oficiálních stránkách MS 2021. Zde najdete podrobný harmonogram, epidemické podmínky, informace o vstupenkách nebo doprovodném programu.

 

Vstupenky
Z důvodu omezeného množství míst bude nutné si do každé arény zakoupit vstupenku –  primárně online přes TicketPortal, na místě jen velmi omezeně a pouze v případě nezaplněné kapacity. Bez vytištěné vstupenky nebo stažené v mobilním telefonu není možné se do arén dostat. Každý účastník u vstupu dostane náramek, který je povinen po celou dobu dne nosit. Vstupenkový portál bude otevřen v neděli 20. června 2021 od 20:00.

Vstupné: 100 Kč/os/den. V ceně vstupenky je i parkovné.
Děti do 6 let včetně neplatí vstupné. 

Kapacita diváků: 

Terezín (sobota 3. července 2021) – 1000 diváků 

Ostatní lokality – 2000 diváků 

 

Epidemické podmínky pro diváky

Podrobné informace, které budou ještě v průběhu času aktualizované, najdete v sekci Diváci. Obecně bude vyžadován u vstupu potvrzení o očkování, prodělaném onemocnění v posledních 180 dnech nebo testování před akcí. Při bližším kontaktu mezi diváky (méně než 2 metry) je také nutné nosit respirátor nebo jiný obdobný prostředek. 

 

Doprovodný program v arénách

Pro diváky je připraven v arénách bohatý doprovodný program. Kromě arény v Terezíně bude k dispozici vždy zábavný labyrint pro účastníky každého věku. Ve fanshopu lze nakoupit řadu upomínkových věcí. Nebude chybět i velkoplošná obrazovka, kde kromě živého přenosu na trati budou promítány důležité informace, výsledky a také tipy na výlety. Občerstvit se bude moci ve stáncích našich partnerů. A hlavně: budete na dosah světových hvězd světového orientačního běhu. Uvidíte jejich poslední metry, ale i pocity v cíli. Budete na blízku špičkové komentátorské dvojici Per Forsberg – Matěj Klusáček, která vás vtáhne do děje.  Nestačí? V neděli 4. července se hned po závodě sprintových štafet uskuteční kromě zahajovacího ceremoniálu i koncert kapely Big O-Band. Vstup na tento koncert (probíhá v aréně Doksy) bude po 20:30 zcela zdarma.

 

Rezervujte si ubytování, udělejte si soustředění!

Mimo arény nabízíme také možnost sportovního vyžití. V 6 lokalitách budou připraveny tréninky s nejrůznější obtížností. Pokud se zdržíte na Dokesku trochu déle, nabízíme ubytování v Poslově Mlýně.

Ceník (pobyt 3.-10.7.2021):

stan 700 Kč/osoba/pobyt 

chatky 1400 Kč/osoba/pobyt

budova 2100 Kč/osoba/pobyt 

apartmán 2800 Kč/osoba/pobyt 

obytné vozy 700 Kč/osoba/pobyt (bez připojení elektřiny, vody)

Pro zájemce je možné zajistit stravování přímo v areálu. Pokud máte zájem, pište na email: camping.accommodation@woc2021.cz do 24. června

 

Foto: Liberecký kraj